LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Sunny
19°C
 
A A A

Aizvadīta kārtējā tikšanās ar Ludzas novada uzņēmējiem

Maija beigās notika kārtējā Ludzas novada pašvaldības vadības, finanšu institūcijas ALTUM, Latgales uzņēmējdarbības centra, Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvju tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem, kas nu jau pārtop par tradīciju. Šoreiz Ludzas novada pašvaldības uzņēmējdarbības koordinators Jānis Romancāns organizēja tikšanās ar autoservisu īpašniekiem. Ar savu darbības sfēru iepazīstināja – SIA “Auto TSR” Viktors Saveļjevs,  SIA “Insanea” Sergejs Kņazevs, SIA “EZ1” Edgars Žuks, SIA “Passim” Genādijs Sergeicevs.

Ludzas novada pašvaldības priekšsēdētājs Edgars Mekšs šādas vizītes uzskata par abpusēji vērtīgu informācijas apmaiņu, tiek pārrunātas novada aktualitātes, atbalsta un attīstības iespējas. Novada domes priekšsēdētājs uzsver, ka ir ļoti svarīgi uzturēt efektīvu dialogu starp pašvaldību un vietējiem uzņēmējiem, tādējādi veicinot viedokļu apmaiņu, kas pozitīvi ietekmēs uzņēmējdarbības vidi un uzņēmējdarbības attīstību mūsu novadā.

Katram darbam ir sava specifika. Uzklausot šajā darbības sfērā strādājošos, var vilkt paralēles, daudzi saskaras ar līdzīgām problēmām, kā piemēram, kvalificēta darbaspēka trūkumu. Daudzi no uzņēmējiem atzina, ka tā diemžēl ir viena no lielākajām problēmām, ar ko tie saskaras. Labi speciālisti vienmēr ir pieprasīti un īpaši gaidīti.  Priecē, ka uzņēmēji šāda tipa tikšanās vērtē pozitīvi un ir ieinteresēti, un gatavi uzklausīt sev izdevīgus piedāvājumus.

Kā piemēram, Latvijas Darba devēju konfederācijas Latgales reģiona koordinators Juris Guntis Vjakse informēja par projektu «Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos», ko finansiāli atbalsta Eiropas Savienības Sociālais fonds. Arī mūsu vietējie uzņēmēji tika aicināti nodrošināt prakses vietas jaunajiem speciālistiem. Juris-Guntis Vjakse akcentē, kāpēc ir vērts iesaistīties : “Projekts ir lieliska iespēja uzņēmumam izaudzināt topošos darbiniekus. Pirmo reizi tiek nodrošināta iespēja, ka par šo darbu ar audzēkņiem uzņēmums saņem arī finansējumu”.

Finanšu institūcijas ALTUM Latgales novada vadītāja Vita Pučka uzsver tikšanās nozīmīgumu: “ Šo apmeklējumu laikā, mēs iepazīstamies ar uzņēmumu un tā vajadzībām. Savukārt uzņēmējs iegūst informāciju par atbalsta iespējām savā konkrētā situācijā. Ieguvēji esam visi. Uzņēmējiem gribu novēlēt, realizēt savas biznesa idejas maksimāli izmantojot visas atbalsta iespējas”.

Ludzas novada pašvaldības uzņēmējdarbības koordinators uzsver, ka ir ļoti svarīgi savlaicīgi informēt uzņēmējus par visiem iespējamajiem atbalsta mehānismiem. Uzņēmējdarbības koordinators Jānis Romancāns ir noskaņots mērķtiecīgi, šāda tipa tikšanās tiks organizētas pēc iespējas biežāk, cerot uz aizvien lielāku uzņēmēju ieinteresētību.

Rakstu sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool