LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Intermittent clouds
30°C
 
A A A

Aizvadīta “Ēnu diena” Ludzas novada pasvaldībā

12. februārī visā Latvijā norisinājās viens no lielākajiem karjeras izglītības pasākumiem “Ēnu diena”, kurā iesaistījās arī Ludzas novada pašvaldība, sniedzot iespēju skolēniem sekot līdzi dažādu jomu speciālistu darbam.

Ludzas novada pašvaldībā šodien viesojās ēnas no Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Ludzas 2. vidusskolas un Ciblas vidusskolas   — savas ēnas bija gan novada domes priekšsēdētājam Edgaram Mekšam, gan Finanšu un grāmatvedības nodaļas vadītājai Līgai Mežulei, gan pašvaldības dzimtsarakstu nodaļas vadītājai Aijai Andersonei un viņas vietniecei Irēnai Lipskai.

“Ēnu dienas” rīts skolēniem iesākās iepazīstoties ar domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu, viņa ikdienu un stāstījumu par Ludzas novada domes struktūru, paveiktajiem, esošajiem un plānotajiem darbiem, kā arī novada aktualitātēm. Atlikušo dienas daļu “ēnotāji” pavadīja pie ēnu devējiem, ielūkojoties viņu ikdienā, iepazīstoties ar profesijas specifiku un gūstot atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Divi jaunieši no Ludzas pilsētas ģimnāzijas Maksims Pavlovs un Atis Austris Kalvītis šodien “ēnoja” domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu. Abi jaunieši ēnu dienās piedalās pirmo reizi, taču noteikti ne pēdējo, pašvaldībā abiem esot ļoti paticis. Maksims atzina, ka izvēlētos šo profesiju arī nākotnē, taču Atis Austris gan atteicies, argumentējot to kā sarežģītu profesiju, kur ir daudz jākomunicē, tas jaunietim sagādā grūtības. Kopumā tikšanos ar E. Mekšu jaunieši vērtē pozitīvi, abiem patika diskutēt par problēmām, kas skar mūsu novadu un to, kā tās tiek risinātas.

Pie Ludzas novada pašvaldības Finanšu un grāmatvedības nodaļas vadītājas Līgas Mežules viesojās Ludzas 2. vidusskolas 10. klases audzēkne Katarīna Sļadze. Kā savā pieteikumā norādīja Katarīna, jauniete vienmēr sapņojusi saistīt savu nākotni tieši ar šo profesiju, taču līdz šim viņai nebija izpratnes, kā tad īsti viss notiek. Kā atzīst pati Katarīna, šī diena esot bijusi ļoti noderīga, pašvaldībā viss tika izstāstīts, parādīts, iemācīts. Savu nākotnes profesiju jauniete ir atradusi, tas nevar nepriecēt!

Dzimtsarakstu nodaļā viesojās meitenes no blakus novada. Madara Domarka, Laima Žubule un Izabella Stelikova, kas mācās Ciblas vidusskolā. Jaunietēm ēnu diena ļoti patika, kā stāsta Madara, tad bija interesanti iepazīties ar arhīvu, redzēt kā viss tika reģistrēts. Meitenēm bija iespēja izmēģināt novadīt izmēģinājuma kāzu ceremoniju, tas visām esot ļoti paticis. “Biju šokēta, jo likās, ka darbs būs vienveidīgs, taču iznākot no pašvaldības, ar meitenēm nospriedām, ka diena pagājusi ļoti aizraujoši. Paldies ēnu devējiem par lielisko stāstījumu un uzņemšanu, tas tiešām ir jāmāk! ” savās pārdomās dalās Izabella.

Jautājām arī ēnu devējiem, kā patika uzņemt ēnas, vai tas bija viegli, vai grūti. Atbildi sniedza Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Aija: “Pāris vārdos izstāstīt visu darba specifiku ir salīdzinoši grūti, pat strādājot 30 – 40 gadus vienmēr var atklāt ko jaunu! Kopumā tā ir pozitīva pieredze gan ēnotājiem, gan mums! Labprāt gaidām praktikantus, ko piedāvājām arī meitenēm”.

Pasākuma izskaņā skolēni saņēma “Ēnu dienas” apliecinājumu un atsauksmi par dalību pasākumā, savukārt pašvaldība piemiņā dāvināja piezīmju blociņu.

Kā ziņo portāls www.enudiena.lv, šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1695 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 10450 vakances. Skolēnu pieprasītākā nozare šogad – medicīna.  Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Uz tikšanos nākamgad!

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool