LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
30°C
 
A A A

Aicinām piedalīties “Dzīvesprieka darbnīcās”!

Sākot ar 8. martu Ludzas novada iedzīvotājiem tiks piedāvāts jauns bezmaksas nodarbību cikls “Dzīvesprieka darbnīcas”, kas vērstas uz aktīva un veselīga dzīvesveida popularizēšanu sabiedrībā. Nodarbību tēmu piedāvājums ir tik plašs, ka, šķiet, katrs atradīs sev kaut ko interesantu. Prasmi dzīvot ar prieku varēs apgūt  daudzveidīgās nodarbībās:

  • “Dialogā ar sevi” – nodarbību laikā dalībnieki veidos kolāžas, tā iedziļinoties savas personības struktūrā,  savos apzinātajos un neapzinātajos mērķos, vērtībās un apzinoties savu emocionālo stāvokli uz doto brīdi. Kolāža kā viena no projektīvām psiholoģiskām metodēm ļaus dalībniekiem arī apzināties un izvērtēt ievainojumus un spēka avotus, tā dodot iespēju lielākā iekšējā līdzsvarā izdzīvot savu šodienu.
  • “Kustīgs ķermenis un elastīgs prāts” – dalībnieki apgūs kustību vingrinājumus, kuros iekļauta gan ķermeņa iekustināšana/iesildīšana, gan sociālās saskarsmes un psiholoģiskās pašizziņas elementi. Pēc tam sekos tematisks uzdevums/ lekcija/ diskusija, kas veicinās dalībnieku prāta elastību, atvērtību mūsdienu pasaulei, aizspriedumu laušanu un pozitīvu domāšanu.
  • “Radošas nodarbes spriedzes mazināšanai” – nodarbību dalībnieki apgūs prasmes radoši strādājot ar dabas materiāliem, tiks apgūtas iemaņas stresa un spriedzes mazināšanai ikdienā.
  • “Veselīgs, pilnvērtīgs un ekonomisks uzturs” – nodarbībās tiks apgūti taupīgas un veselīgas saimniekošanas principi, kur nodarbību dalībnieki mācīsies gatavo veselīgas un ekonomiskas maltītes, kā pamatsastāvdaļas lietojot mērķauditorijai pieejamus produktus, t.sk., pārtikas atbalsta pakās iekļautos pārtikas produktus un sezonas augļus/dārzeņus. Mājturības pedagoga vadībā nodarbībās tiks apgūti trauku mākslinieciskai noformēšanas paņēmieni ērtai un estētiskai produktu uzglabāšanai.
  • “Mūzika un māksla tavam dzīvespriekam” – mākslas/kustību pedagoga un psihologa vadībā, praktiski darbojoties, tiks meklētas atbildes, kā ar ikdienā realizējamām, vienkāršām vizuālās mākslas nodarbēm un rotaļdejām mazināt stresu un nomāktību, bet vairot dzīvesprieku un laimi, atbrīvoties no noslēgtības un gūt socializēšanās prieku.
  • “Prieks būt kustībā” – pildot praktiskus kustību teātra, ritma un drāmas uzdevumus, dalībnieki uzlabos savu fizisko, emocionālo, kognitīvo (uztvere, atmiņa, domāšana u.c.) un sociālo veselību.
  • “Veselīgs svētku mielasts” – nodarbībās tiks apgūti taupīgas un veselīgas saimniekošanas principi, kur nodarbību dalībnieki mācīsies gatavo veselīgas un ekonomiskas svētku maltītes, kā pamatsastāvdaļas lietojot mērķauditorijai pieejamus produktus, t.sk., pārtikas atbalsta pakās iekļautos pārtikas produktus un sezonas augļus/dārzeņus. Mājturības pedagoga vadībā nodarbībās tiks apgūti trauku mākslinieciskai noformēšanas paņēmieni ērtai un estētiskai produktu uzglabāšanai.
  • “Es, mana loma, atbildība un izaicinājumi mūsdienu pasaulē” – diskusiju un praktisku uzdevumu formā soli pa solim tiks veidota dalībnieku izpratne par savstarpējo saikni starp cilvēka veselību un apkārtējo vidi,  veicināta savas lomas apzināšanās mūsdienu pasaulē un ģimenē, iesaistīšanās un atbildības uzņemšanās sabiedrības norisēs, kā arī ekoloģisks dzīvesveids visplašākajā nozīmē – ģimenē, attiecībās un attieksmē pret vidi.

Nodarbības ir bezmaksas un pieejamas visiem interesentiem, kas ikdienā cīnās ar stresu, nomāktību, apātiju vai trūkumu un vientulību, bet vēlas savā ikdienā iedzīvināt vairāk kustības, labvēlīgas un nepiespiestas saskarsmes, radošuma un darbošanās prieka ģimeniskā gaisotnē. Nodarbības tiek dalītas pa interešu grupām – ģimenēm, senioriem un sievietēm (pirmā un otrā daļa) Informācija par visu nodarbību norises laiku un vietu pieejama ŠEIT.

Pasākums organizēts ESF projekta “Sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Ludzas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/024) ietvaros.

Rakstu sagatavoja Ludzas novada pašvaldības projektu vadītāja Ilona Rimša

coloring.cool