LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Sunny
22°C
 
A A A

Aicinām jauniešus pieteikties Žurnālistikas Vasaras skolai Rēzeknē 2019

Aicinām jauniešus vecumā no 14 – 17 gadiem pieteikties Žurnālistikas Vasaras skolai, kura noritēs no 26. līdz 31. augustam Rēzeknes novadā.

Vasaras skola jauniešiem tiek organizēta sadarbībā ar Delfi ziņu portālu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Rēzeknes novada pašvaldību un LSM Latgales Multimediju studiju. Programmu atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā, nodrošinot bezmaksas dalību 30 jauniešiem.

Žurnālistikas Vasaras skolas mērķis ir iedvesmot jauniešus un attīstīt viņu iemaņas un interesti par žurnālistiku, tai skaitā par žurnālistikas pamatiem, ētikas standartiem, informācijas ieguves un pārbaudes metodēm, kā arī savest kopā ar profesionāliem žurnālistiem un medijiem. Papildus Vasaras skolā iegūtajām teorētiskajām zināšanām un ekskursijām uz medijiem, trīs mēnešu laikā pēc skolas, jauniešiem būs iespēja sadarboties ar Latgales multimediju studiju un Delfi ziņu portālu. Sadarbības laikā jaunieši varēs iesūtīt savus darbus, saņemt padomu no mentora/redaktora, lai pilnveidotu rakstu, līdz tas ir gatavs publicēšanai.

Žurnālistikas Vasaras skolu vadīs vadošie žurnālisti no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. 

Programma: 

  • 26. augusts: Ievads žurnālistikā un ekskursija uz Rīgu, Delfi ziņu portālu. / Jūlija Rodina, žurnāliste, SSE Riga Media Studiju centra programme koordinatore Igaunijā. 
  • 27. augusts: Padomi kā veidot rakstu, kā atrast tēmu. Atšķirības, kas jāņem vērā publicējot ziņu portālā un drukātā avīzē/ Anatoli Golubov, rus.Delfi.lv galvenais redaktors. 
  • 28. augusts:  Video intervēšanas metodes un formāti. / Uldis Abolins, LNT žurnālists.
  • 29. augusts: Ziņu un faktu pārbaudes metodes. / Nika Aleksejeva, faktu pārbaudes eksperte un pasniedzēja.
  • 30. augusts: Stāstu veidošana, praktiskais darbs Rēzeknē, vizīte uz LSM Latgales Multimediju studiju. / žurnālistes Jūlija Rodina un Lāsma Antoneviča 
  • 31. augusts: Jauniešu darbu prezentācijas un izlaidums.  

Pieteikšanās termiņš: 2019. gada 14. augusts.  Piesakies šeit!

Rezultāti:  Dalībnieki, kuriem tiks piešķirtas stipendijas, līdz 21. augustam saņems no organizatoriem apstiprinājumu e-pastā.

Papildus informācijai: Lūdzam rakstīt SSE Riga Mediju Studiju centra programmas koordinatorei Jūlijai Rodinai: [email protected]

https://www.sseriga.edu/journalism-summer-school-2019

coloring.cool