LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
16°C
 
A A A

Aicina pieteikties dalībai Starptautiskajā izgudrojumu izstādē MINOX 2013

Piedalies_MINOX_2013Saistībā ar 4. un 5. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiekošo otro Starptautisko izgudrojumu izstādi MINOX 2013, kas būs galvenais Latvijas Izgudrotāju dienas pasākums, biedrība «CONNECT Latvija» un Latvijas Izgudrotāju biedrība (LIB) aicina jauniešus, izgudrotājus, zinātniekus, uzņēmumus piedalīties un demonstrēt izgudrojumus un to idejas.

Ceturtdien, 3.oktobrī, plānota dalībnieku ierašanās RTU un ekspozīciju uzstādīšana. Savukārt piektdien, 4.oktobrī, pasākuma pirmajā dienā, notiks uzņēmēju un izgudrotāju sadarbību veicinoša biznesa kontaktu programma, izstādes atklāšana, lekcijas un prezentācijas. Sestdien, 5.oktobrī, izstādes otrās dienas noslēgumā, tiks apbalvoti pasākuma dalībnieki.

Svētdien, 6.oktobrī, Latvijas Izgudrotāju dienas dalībniekiem būs iespēja doties izbraucienā uz Zinātnes centru AHHAA (Tartu, Igaunijā), kā arī apmeklēt vienu no vecākajiem papīra ražošanas uzņēmumiem Eiropā SIA “Papīrfabrika “Līgatne””.

Portālā Letonika.lv interesenti varēs piedalīties testā un iegūt brīvbiļetes dalībai 6.oktobra braucienā uz AHHAA.
Savukārt divas nedēļas pēc izstādes dalībniekiem būs iespēja apmeklēt rūpnīcas “Sakret”, “Rīgas Siltums” un “Avia Test”.
Pieteikšanās Starptautiskajai izgudrojumu izstādei MINOX 2013 notiek līdz 16.septembrim Latvijas Izgudrotāju dienas mājaslapā: http://ej.uz/8wst.

Izgudrotāju diena Latvijā tiek atzīmēta 6.oktobrī. Šī diena Latvijas vēsturē ir ievērojama ar to, ka 1936.gada 6.oktobrī Latvijas izcilais izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts elektronisko fabriku (VEF) par miniatūrās spiegu fotokameras «MINOX» komercializāciju.

Izgudrotāju dienas mērķis ir popularizēt radošu darbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu tautsaimniecībā. No 2010.gada Izgudrotāju dienu laikā tiek rīkotas izstādes, kurās izgudrotāji, zinātnieki un jaunieši demonstrē savus izgudrojumus, to idejas un dizainparaugus plašākai sabiedrībai.

Latvijas Izgudrotāju dienu atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Stockholm School of Economics in Riga, Hipotēku banka, KMM Metāls, Latvenergo, Biosan, Dienas bizness, Papīrfabrika “Līgatne”, Tilde, Sakret, TeliaSonera, LR Patentu valde, Rīgas dome, Europe Direct informācijas centrs Rīgā, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera u.c.

Papildu informācija:
Elmārs Baltiņš
Biedrības «CONNECT Latvija» izpilddirektors
Tālr.: 67089178; 29100252 | E-pasts: [email protected]
www.izgudrotaju-diena.lv

coloring.cool