LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
11°C
 
A A A

Aicina piedalīties bērnu un jauniešu zīmējumu konkursā „Mana novada dārgakmens – jaunā būve”

Skates „Gada labākā būve Latvijā 2020”, kura tiek rīkota sadarbībā ar Tikkurila organizatori aicina bērnus un jauniešus piedalīties SIA „S.B.C.” atbalstītajā zīmējumu konkursā „Mana novada dārgakmens – jaunā būve”. Darbi tiek pieņemti līdz 26. februārim.

Zīmējuma konkursa mērķis ir mudināt skolēnus pamanīt skaisto un noderīgo savā apkārtnē un novērtēt Latvijas būvnieku darbu, rosināt bērnos un jauniešos radošo pašizpausmi un prasmi zīmējumā atklāt savas jūtas pret apkārtējo dzīves telpu, stiprināt piederības sajūtu savai dzimtajai vietai un patriotismu. Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit: http://gadabuve.lv/index.php/bernu-zimejumu-konkursa-nolikums-2020/

Zīmējumu konkursā, kurš Skates ietvaros notiek jau sesto reizi, var piedalīties bērni un jaunieši līdz 16 gadu vecumam no Latvijas un ārzemēm. Zīmējumā ir jāattēlo Latvijas būvnieku celtā vai restaurētā būve novadā vai Latvijā. Būvi izvēlas pats zīmējuma autors. Zīmējumam jābūt krāsainam vai melnbaltam, A4 vai A3 izmērā. Tas var būt veidots jebkurā tehnikā, bet nedrīkst izmantot datoru.

Zīmējuma konkursa Mana novada dārgakmens – jaunā būve dalībnieku iedvesmai var kalpot skates Gada labākā būve Latvijā 2020 nominācijas, kas pielīdzina būves dārgakmeņiem.

Dzīvojamā jaunbūve. Simbols – gaišā jašma. Pasargā no stresa, nomierina un pozitīvi uzlādē.

Publiskā jaunbūve. Simbols – sarkanais rubīns. Dod enerģiju un ir optimisma avots.

Pārbūve. Simbols – dzeltenais cirkons. Ļauj atgūt spēku un pārtapt, piešķir izlēmību.

Restaurācija. Simbols – brūnsarkanais granāts. Saudzē skaisto un unikālo.

Inženierbūve. Simbols – zilais safīrs. Palīdz sadarboties un piešķir domu skaidrību.

Ainava. Simbols – zaļais smaragds. Veicina auglību, mieru un harmoniju.

Koka būve. Simbols – dzintars. Uzlabo veselību.

BIM objekts. Simbols – tirkīzs. Atver mūsu garu.

Zīmējumus vērtē ēku būvnieki un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Sabiedrība balso par zīmējumiem bez autoru vārdiem, uzvārdiem vietnē Facebook.com/gadabuve. Zīmējumi, kas saņemti pēc norādītā termiņa, netiek vērtēti.

Konkursa rezultāti un uzvarētāju vārdi tiks paziņoti skates Gada labākā būve Latvijā 2020 apbalvošanas ceremonijā 2021.gada martā vai aprīlī. Precīzs laiks un vieta tiks paziņoti atsevišķi. Informāciju publiskos mājaslapā gadabuve.lv un skates sociālo mediju kontos.

 

coloring.cool