LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Partly sunny
8°C
 
A A A

Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumi Ludzas novadā

Karte-664x498Ludzas novads ir iekļauts to teritoriju sarakstā, kurā izsludināta ārkārtējā situācija un ir nepieciešams efektīvi apkarot Āfrikas cūku mēri (Ministru kabineta rīkojums Nr. 322). Pašvaldībām ir uzdots ierādīt vietu dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu aprakšanai, nodrošināt tehnikas un citu resursu piesaisti nobeigušos un nogalināto dzīvnieku sadedzināšanas vai aprakšanas organizēšanai Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas laikā. Katrā Ludzas novada pagastā šādas vietas ir noteiktas un saskaņotas ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) un Vides pārvaldi.

Lai palīdzētu novada iedzīvotājiem izpildīt Ministru kabineta noteikumus Nr. 411 (22.07.2014.), pašvaldība iegādājās dezinfekcijas līdzekļus un veic to sadali. Katra mājsaimniecība bes maksas var saņemt dezinfekcijas līdzekli attiecīgajā pagasta pārvaldē.

Ludzas novada teritorijā veikti izglītojošie pasākumi iedzīvotājiem – izvietoti informatīvie plakāti un izdalīti atgādinājumi latviešu un krievu valodā.

AS „Latvijas Valsts meži” ĀCM apkarošanas pasākumu veikšanai ir ziedojusi 1miljonu euro. 970 tūktoši euro ir paredzēti dzesētavu iegādei visām pašvaldībā, kurās izsludināta ārkārtējā situācija. Ludzas novada pašvaldība ir vērsusies Zemkopības ministrijā ar iesniegumu par valsts atbalsta piešķiršanu dzesētavu iegādei un izvietošanai 9 pagastu teritorijās. Dzesētavu ietilpībai jābūt piemērotai 2 līdz 10 nesadalītu pieaugušu mežacūku liemeņu uzglabāšanai vienlaikus (vēlams uzkarinātā veidā). Dzesētavas paredzēts nodot lietošanā pašvaldību administratīvajā teritorijā esošajām mednieku organizācijām medību produkcijas uzglabāšanai. Līdz ar to PVD tiks nodrošināts ar izmeklēšanai nepieciešamajiem paraugiem laikā, kad gaisa temperatūra pārsniedz 0oC

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool