LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Partly cloudy
12°C
 
A A A

A. Jaunsleinis un L. Straujuma paraksta LPS un MK vienošanās-domstarpību protokolu

LPS MK parakstsLatvijas Pašvaldību savienības (LPS) dome pirmdien, 28. septembrī, apstiprināja LPS un Ministru kabineta vienošanās-domstarpību protokolu, kuru LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Ministru prezidente Laimdota Straujuma domes sēdes laikā arī parakstīja.
Dokuments tika atbalstīts gandrīz vienbalsīgi, tikai diviem pašvaldību vadītājiem balsojumā atturoties.
Ar MK ir panākta vienošanās kopumā atbalstīt nodokļu ieņēmumu apmēru, kas tiek ieskaitīti pašvaldību budžetos 2016. gadā, un noteikt IIN prognozes sadalījumu pašvaldību un valsts budžetā attiecīgi 80% /20% apmērā. Ieņēmumus pašvaldību budžetos no IIN 2015. gadā prognozēt 1, 2 miljardu eiro apmērā un pašvaldībām garantēt ieņēmumus 100% apmērā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa.
Savukārt jautājumā par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu 2016. gadā ir paredzēti 36,48 miljonu eiro finansējumu no valsts budžeta pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondam. Tomēr LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis uzsver, ka joprojām paliek pie sava iepriekš paustā viedokļa, ka nākamgad, diskutējot par 2017. gada budžetu, būs jāatgriežas pie jautājuma par finanšu izlīdzināšanas principiem un dotācijām, jo daudzām pašvaldībām iespējams ievērojams ienākumu samazinājums.
Būtiskākais jautājums, par ko nav vienošanās, ir principi pašvaldību budžetu ieņēmumu veidošanā vidējā termiņā. Ministru kabinets un Finanšu ministrija uzstāj, ka turpmākajos trīs gados iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārdales proporcijai jāsaglabājas nemainīgai – 20% valstij, 80% pašvaldībām. Savukārt LPS norāda, ka 2016. gadā šim sadalījumam piekrīt, taču ilgtermiņā ir pārāk daudz faktoru, kas var ietekmēt ienākumu un izdevumu apjomu, tādēļ stingru proporciju vidējam termiņam noteikt jau pašlaik ir neapdomīgi.
Ar pilnu LPS un MK vienošanās un domstarpību protokolu drīzumā varēs iepazīties LPS mājaslapā.

coloring.cool