LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
29°C
 
A A A

22. maijā izmantosim iespēju iepazīt purvus Tematisko dienu pasākumu ietvaros!

Sadarbojoties Ludzas, Ciblas, Zilupes un Kārsavas tūrisma speciālistiem ar purvu pazinējiem, esi aicināts iepazīt purvus Ludzas un Ciblas novadu pierobežā. Programmu atradīsi www.visitludza.lv !

Kopā ar purvu biotopu eksperti Renāti Kaupužu varēs doties izzinošā gājienā pa Klešniku purvu un iepazīt augsto un pārejas purvu, mācīties atpazīt augus purvā, aplūkot purvainus mežus un purva ezeru. Būs stāsti, uzdevumi un lieliska iespēja izpētīt purva dzīvi! Varbūt palaimēsies ieraudzīt un pavērot putnus, kas mīt purvā un ezerā. Azartiskais gājiens ģimenēm ar bērniem varētu būt īpaši aizraujošs. Lai pārgājiens nesagādā vilšanos un slapjas kājas, aicinām izvēlēties piemērotus apavus – gumijas zābakus vai trekinga apavus ar ūdensdrošu membrānu. Pēc pārgājiena aicinājums apskatīt Līdumnieku darba un atpūtas centra namā purva tematikas izstādes un darbus.

Turpat Klešniku purvā uz citu pusi aicinās doties Kristaps Kiziks ar purva kurpēm. Purvu bridēji palīdzēs atklāt purvu noslēpumus un purva kurpes ļaus nokļūt tur, kur citādi būtu neiespējami. Šī būs lieliska iespēja uzzināt, ar ko atšķiras austrumu purvi, kādi izskatās akači un slīkšņas, vai šeit var sastapt kukaiņēdāju augus, vai šūpojas sūnu paklājs, vai purvs sevī iesūc un vai tev no kaut kā jābaidās. Pārgājiens ar purva kurpēm paredzēts aktīviem dalībniekiem, kuriem patīk gari pārgājieni un izaicinājumi, tādēļ jābūt labā fiziskā formā un ieteicamais dalībnieku vecums ir 15-55 gadi. Dodoties pārgājienā kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt purva kurpes. Rekomendējam gumijas zābakus vai trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu.

Vai zini, kas ir kūdras purvs un kā  iegūst kūdru un kur to  izmanto? Ja ne, varēs to ieraudzīt un uzzināt kūdras purvā ar Valēriju Kozlovu Zilupes tuvumā.

Darbīgiem cilvēkiem, bērniem noteikti patiks meistarklase bērza tāšu rokassprādzes izgatavošanā ar Juriju Ivanovu apskates  saimniecībā “Bites” Zilupes pievārtē. Saimniece  Ilga aicinās Latvijas apceļotāju  Sirdskoka atklāšanas pasākumā, arī uz Imanta Ziedoņa Baltās pasakas koplasīšanu un dzejnieka “Dzīves atziņu pieturas” krājumu papildināšanu. Lūgums paņemt ap 60 cm garu tautisku lentīti, labu noskaņojumu, gādāt pašiem par paliktni ērtai sēdēšanai pļavā. Rūpējoties par ciemiņu drošību, lūgums ciemošanās laikus iepriekš rezervēt.

!!! Pārgājiena dalībniekiem obligāta pieteikšanās pasākumiem līdz 18.maijam rakstot uz epastu: [email protected] vai īsziņā uz telefona numuru 29467925 un norādot  uzvārdus un kontaktus.

!!! Atgādinām, ka Purva dienu dalībniekiem jābūt pierobežas terminētajām caurlaidēm, kas atļauj uzturēšanos robežas tuvumā. To var pieteikt portālā www.latvija.lv, tās izgatavošana aizņems 3 darba dienas.

!!! Atgādinām, ka izglītojošajos pasākumos līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam (pasei vai ID).

Svarīgi: Ievērosim drošību, distanci, tīrību un aicinām katru rīkoties atbildīgi, ievērojot šī brīža noteikumus:

– Norises teritorijā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes.

– Vietās, kur iespējama drūzmēšanās, starp mājsaimniecībām jāievēro divu metru fizisku distanci.

– Personai ir pienākums nodrošināt sev mutes un deguna aizsegu.

Purva diena 22.maijs 2021. Programma.

Foto: Renāte Kaupuža

 

coloring.cool