LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Rain
22°C
 
A A A

2016. gada budžets sola labumus Latgalei

nauda-nodokli-eiro-664x44230. novembrī Latvijas Republikas Saeimā pēc ilgas sēdes tika pieņemts un apstiprināts jaunais nākošā gada valsts budžets, kurā netrūkst līdzekļu arī Latgales reģiona izaugsmei un attīstībai. Šoreiz raidījums „Pi myusim Latgolā” vērsās pie politiķiem un dažādu nozaru pārstāvjiem, lai noskaidrotu, kādus tieši labumus jau nākošajā gadā jaunais budžets nodrošinās Latgalei.
Nacionālās apvienības deputāte, Saeimas cilvēktiesību un sabiedriskos lietu komisijas vadītāja Inese Laizāne uzsver, ka pēdējo gadu laikā Saeimas deputātu atbalsts Latgales reģionam palielinās. „Tie deputāti Saeimā, manuprāt, kas ciešāk un biežāk brauc uz Latgali, redz lietas un satiekas ar cilvēkiem, savas latgaliešu saknes ir atklājuši un atraduši. Latgalei kopumā ir vairāk. Pašlaik tiek runāts par speciālo ekonomisko zonu, kas varētu palīdzēt vēl vairāk Latgalei,” pašreizēju situāciju raksturo Inese Laizāne.
Zaļos un zemnieku apvienības pārstāvis Jānis Trupovnieks, kurš ir arī Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sekretārs stāsta, ka no kopējā valsts budžeta ļoti liela summa nākošajam gadam atvēlēta tieši Aizsardzības un Iekšlietu ministrijām. „Gan es, gan partija, gan deputāti saprot, ka ļoti liels finansējuma pieaugums bija tieši iekšējai un ārējai aizsardzībai. Domāju, ka tas ir pareizi, un ģeopolitiskā situācija ir tāda, ka mums ir jāpadomā par savas valsts un savu cilvēku aizsardzību un drošību,” prioritārās jomas uzsver Jānis Trupovnieks.
Savukārt, Latvijas reģionu apvienības pārstāvis Juris Viļums uzskata, ka 2016. gada Latvijas valsts budžets ir samērā neveiksmīgs, kā arī norāda savu neapmierinātību ar tā saucamo „deputātu kvotu sadali”.
Saeimas ārkārtas sēdē, kurā tika pieņemts jaunas valsts budžets, tika izskatīti 496 Ministru kabineta un deputātu iesniegtie priekšlikumi. Apskatot tikai lielākos no Latgales ievēlētos deputātu iesniegtos un Saeimas apstiprinātos priekšlikumus, var secināt, ka Latgalē visdāsnāk tika atbalstīta sporta attīstībai un mediju telpas stiprināšanai.
952 000 EURO no nākošā gada valsts budžeta tika piešķirti Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecībai. Otra lielākā summa 215 000 EURO apmērā tika piešķirta Aglonas bazilikas neatliekamo restaurācijas un remontdarbu veikšanai. Tāpat nākošgad vairāk tiks domāts par elektroniskos masu mediju stiprināšanu Latgalē.
Vairāk budžeta sadalījumu un iespējām, kas Latgalei pavērsies pateicoties 2016. gada valsts budžetam, klausies 11. decembra raidījumā „Pi myusim Latgolā”, sekojot zemāk norādītajai saitei:

http://www.pimyusimlatgola.lv/pi-myusim-latgola/

Klausies producentu grupas „Lietišķā Latgale” veidoto raidījumu „Pi myusim Latgolā” katru nedēļu.
“Kuļturys skreine – Pi myusim Latgolā”:
radio “Ef-Ei” – ceturtdienās plkst. 18.30 (atkārtojums piektdienās plkst. 12.30),
“Latgales Radio” – ceturtdienās plkst. 18.05 (atkārtojums piektdienās plkst. 11.05).

“Vārojom, vaicojom i viertejom – Pi myusim Latgolā”:
“Divu Krastu radio” – piektdienās plkst. 15.30 (atkārtojums pirmdienās plkst. 10.30),
“Latgales Radio” – piektdienās plkst. 16.30 (atkārtojums sestdienās plkst. 11.00).

“Eimom gostūs – Pi myusim Latgolā”:
radio “Ef-Ei” – sestdienās plkst. 16.00 (atkārtojums svētdienās plkst. 18.00),
“Latgales Radio” – sestdienās plkst. 14.00 (atkārtojums svētdienās plkst. 11.00).

Visus raidījumus jebkurā laikā var noklausīties internetā pimyusimlatgola.lv, lakuga.lv, latgale.lv.

coloring.cool