LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

2. novembrī Ludzā – seminārs par Zaļā iepirkuma piemērošanu pašvaldību publiskajos iepirkumos

zpiLai veicinātu Zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) izmantošanu valsts un pašvaldību institūciju rīkotajos konkursos, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizē semināru ciklu reģionos. Katrā no semināriem varēs iegūt praktiskus ieteikumus iepirkumu dokumentācijas sagatavošanā un atbilstošu ZPI kritēriju izstrādē.

Apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunumiem tiesību aktu un metodisko materiālu izstrādē, iegūt pieredzi zaļā iepirkuma piemērošanā un kopīgi ar ekspertiem izstrādāt iepirkumu dokumentāciju.

Kopā plānoti 10 reģionālie semināri dažādas Latvijas pilsētās. Katrā pasākumā semināru praktiskā nodarbība būs atšķirīga un veltīta kādai no prioritārajām nozarēm: pārtikas un ēdināšanas pakalpojumu, iekštelpu un āra apgaismojuma, tīrīšanas līdzekļu un būvdarbu iepirkumiem.

Latgalē būs 2 semināri:

  • 2. novembrī Ludzā, Ludzas Tautas namā, Stacijas ielā 41 (praktisko darbu tēmas – tīrīšanas līdzekļi, pārtika un ēdināšanas pakalpojumi);
  • 3. novembrī Daugavpilī, Daugavpils pilsētas domē (p.d. tēmas – būvniecība, apgaismojums).

Semināros aicināti piedalīties pašvaldību un to institūciju iepirkumu speciālisti, uzņēmumu un dažādu organizāciju pārstāvji, kā arī uzņēmēji, kuri saredz iespēju attīstīt piedāvājumu ZPI jomā.

Dalība semināros ir bez maksas.

Tā kā vietu skaits pasākumos ir ierobežots, VARAM aicina semināram reģistrēties šeit. Reģistrācija noslēdzas trīs darba dienas pirms konkrētā semināra.

Semināri tiek organizētu sadarbībā ar projektu  “GreenS”, Rīgas plānošanas reģionu, Rīgas enerģētikas aģentūru un Baltijas vides foruma īstenoto projektu „NonHazCity”. 

Laura Jansone, VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste, informē, ka ZPI mērķis ir veicināt videi draudzīgas politikas veidošanu pasaulē, samazinot darbības ietekmi uz vidi un veicinot videi draudzīgus un ilgtspējīgus uzlabojumus sabiedrības dzīves apstākļos. Viens no instrumentiem, kā veicināt atbildīgas politikas veidošanu, ir atbilstošu vides un energoefektivitātes prasību iekļaušana valsts un pašvaldību iepirkumos. Tas rada ne tikai videi draudzīgu produktu un pakalpojumu īpatsvara pieaugumu, bet sekmē finansiālus un sociālus uzlabojumus pašvaldībās.

ZPI iepirkumā tiek izmantots vismaz viens ZPI kritērijs un tas veido vismaz 5% finansiālā izteiksmē no kopējās līguma summas. Latvija ir apņēmusies līdz 2017. gadam sasniegt mērķi, kas paredz, ka ZPI kritēriji tiks iekļauti 30% publisko iepirkumu.

Sīkāka informācija par semināriem šeit

Lai iegūtu papildus informāciju, rakstiet savu jautājumu uz e-pasta adresi [email protected].

Informāciju sagatavoja Ērika Bondarenko,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool