LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Mostly sunny
21°C
 
A A A

17 gadus vecais ludzānietis Endijs Kušners sezonas otro pusi turpinās Īslandē

Aizvadītajā nedēļā līgumu ar Islandes 2. līgas handbola klubu “Hordur” parakstījis Ludzas sporta kluba “Latgols” un Latvijas handbola izlases spēlētājs Endijs Kušners. Viņš jau šīs sezonas otro pusi aizvadīs Islandē.

Pats Endijs Kušners kā galveno iemeslu pāriešanai uz Islandi norāda šaubas par to, vai šajā sezonā kvalitatīvi atsāksies čempionāti Latvijā un Baltijā Covid-19 ierobežojumu dēļ. Līdz ar to, viņš pieņēmis lēmumu doties uz Islandi, kur mazās saslimstības dēļ atsākti visi čempionāti.

“Man ir nojauta, ka Latvijā handbols neatsāksies pat līdz sezonas beigām, bet šobrīd ir ļoti nepieciešams trenēties, kā arī vajadzīga spēļu prakse, lai varētu turpināt attīstīties,” par savu lēmum stāsta Kušners.

“Islandē iepriekš arī bija apturēts čempionāts, tomēr šobrīd jau viss ir vaļā un ir iespējams pilnvērtīgi trenēties. Pēc spēles ar Itālijas izlasi man izteica piedāvājumu “Hordur” klubs, un, vērtējot situāciju, nolēmu sezonas otro pusi aizvadīt Islandē.”

Šobrīd Kušners jau ir Islandē, kur pavadījis valstī noteikto karantīnas periodu, tāpēc ir gatavs šovakar piedalīties pirmajā treniņā kopā ar savu jauno handbola klubu.

Endijs Kušners 2020./2021. gada sezonā ir viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem SynotTip handbola virslīgā, kā arī Baltijas handbola līgā.

Līga Spēles Metieni Vārti % SM B N D
SynotTip handbola virslīga 8 113 70 61,9% 12/8 1 7 0
Baltijas handbola līga 5 73 50 68,5% 7/6 0 4 0

Liels zaudējums Endija Kušnera pāriešanai uz Islandes handbola klubu būs Ludzas sporta kluba “Latgols” komandai, jo SynotTip handbola virslīgā, kā arī Baltijas handbola līgā Endijs Kušners bija komandas līderis un līdz šim šajā sezonā ir guvis trešdaļu vārtu no kopējiem komandas gūtajiem vārtiem.

Islandes 2. līgas čempionātā šobrīd “Hordur” ieņem astoto vietu 10 komandu konkurencē, tomēr, kamēr citas komandas jau ir aizvadījušas pat septiņas spēles, tikmēr “Hordur” ir aizvadījusi tikai piecas, kas dod viņiem iespēju arī pakāpties augstāk turnīra tabulā.

“Hordur” jeb pilnā nosaukumā “Hordur Isafjordur” handbola komanda ir daļa no sporta kluba, kas 1919. gadā tika dibināts kā futbola klubs, taču kopš 1933. gada kļuva par daudzfunkcionālu sporta klubu, kura sastāvā ir ne tikai futbols un handbols, bet arī slēpošana, vieglatlētika un citi sporta veidi.

Šajā klubā jau šobrīd spēlē trīs Ludzas handbola skolas audzēkņi – vārtsargs Rolands Ļebedevs, kā arī Guntis Pilpuks un Raivis Gorbunovs. Endijs Kušners viņiem pievienosies kā ceturtais Ludzas handbola skolas audzēknis.

Informācijas avots:

https://handball.lv/news/17-gadus-vecais-endijs-kusners-sezonas-otro-pusi-turpinas-islande 

coloring.cool