LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Latvijas bibliotekāri – pieaugušo izglītotāji

Marta sākumā astoņi Latvijas bibliotekāri no visiem Latvijas novadiem, tai skaitā Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore, piedalījās mācībās Spānijā, mācību centrā “Cervantes Training”. Apmācības notika Latvijas Bibliotekāru biedrības projekta “Latvijas bibliotekāru-pieaugušo izglītotāju profesionālo IKT kompetenču paaugstināšana” ietvaros. 

Īstenojot šo pieaugušo izglītotāju profesionālās pilnveides projektu, Biedrība cer veicināt Latvijas bibliotekāru-pieaugušo izglītotāju sadarbību un attīstīt jaunus projektus Erasmus+ programmā.

Mācību centram “Cervantes Training” ir gandrīz 20 gadu pieredze mācību organizēšanā. Kursu “Inovatīvu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju prasmju apguve, izmantojot uz sadarbību un projektiem orientētu mācīšanu un mācīšanos” vada profesionāli un starptautiski augstu novērtēti pasniedzēji. Turklāt “Cervantes Training” centrs līdztekus kursu programmai piedāvāja arī kultūrizglītojošu programmu un dažādas ārpusnodarbību aktivitātes. Kursu organizācija daudz uzmanības velta tieši teorētisko zināšanu izmantošanai praksē, kas ir ļoti lietderīgi, profesionāli pilnveidojot pieaugušo izglītotājus.

Ļoti svarīga ir arī pieredzes apmaiņa ar mācību mobilitātes dalībniekiem no citām valstīm, starpkultūru dialoga stiprināšana un jaunu kontaktu nodibināšana. Kopā ar Latvijas bibliotekāriem šajā mācību mobilitātē piedalījās izglītotāji no Portugāles, Serbijas, Rumānijas, Grieķijas un Somijas. Ludzas bibliotēka nodibināja kontaktus ar Grieķijas pārstāvi, vienojoties par turpmāko darbu Erasmus+ programmas ietvaros.

Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka aktīvi iesaistās dažādu projektu izstrādē un realizācijā. Mācību gaitā Spānijā ir iegūtas zināšanas, kuras būs noderīgas arī iknedēļas nodarbību OPEN LESSON rīkošanā un citās bibliotēkas aktivitātēs.

Pilsēta Alcala de Henares, kur noritēja mācības, ir pasaules slavenā romāna “Dons Kihots” autora Migela de Servantesa dzimtās mājas. Mācību dalībniekiem bija organizēta ekskursija uz M.de Servantesa muzeju. Vienā no tā zālēm ir ekspozīcija ar grāmatas “Dons Kihots” tulkojumiem dažādās valodās, t.sk. latviski, kas mums sagādāja patīkamu pārsteigumu.

Latvijas grupas dalībnieki apmeklēja Alcala de Henares publisko bibliotēku. Tās darbinieki laipni iepazīstināja ar savu darbu. Pabijām Spānijas nacionālajā bibliotēkā Madridē, kur aplūkojām Leonardo da Vinči veltīto izstādi. Kultūizglītojošā programmā tika iekļauti Prado un Karalienes Sofijas modernās mākslas muzeji Madridē ar pasaules slaveno mākslinieku gleznu kolekciju. 

Bibliotēkas mūsdienās ir daudzfunkcionālās iestādes ar plašu pakalpojumu klāstu, tāpēc bibliotēku darbiniekiem ir regulāri jāpapildina zināšanas, lai varētu palīdzēt saviem apmeklētājiem orientēties sarežģītajā šodienas informācijas plūsmā. Erasmus+ programmas aktivitātes dod iespēju ne tikai iegūt jaunas zināšanas, bet arī paplašināt savu redzesloku, kas neapšaubāmi ietekmē bibliotēkas darba kvalitāti.

Inta Kušnere, Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore

 

coloring.cool