LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Partly cloudy
13°C
 
A A A

Konkursa “Zaļais restarts II” laureāts – Teodors Romanovskis

AS “Latvijas zaļais punkts” otro gadu rīkoja konkursu “Zaļais restarts”. 1.- 9. klašu audzēkņi bija aicināti no jau izmantotiem materiāliem izgatavot praktiskas lietas. Konkursa mērķis: pievērst uzmanību resursu saudzīgai izmantošanai, materiālu otrreizējai pārstrādei.

Atsaucība bija milzīga: no 200 Latvijas skolām iesūtīti 395 darbi. Laureātu godā tikai 10 no tiem. LPĢ 7. klases skolnieka Teodora Romanovska  kartona mēbeļu komplekts “Zem ozola” ieguva 7. vietu un balvā  – gardumu  grozu  no Skrīveru saldumiem. Teodora skolotājs ir Viktors Kuprevičs.

Mēbeļu komplekts veidots no iesaiņojumu kartona kastēm. Tas ir praktiski izmantojams, jo krēsls iztur ap 100 kg svaru. Uz galda var droši likt gan grāmatas, gan šķīvjus. Stāvlampa nodrošina gaismu.  Nosaukums “Zem ozola” ir simbolisks, jo šis mēbeļu komplekts ir saglabājis vismaz pāris dižozola zarus vai pat nelielu ozolu.

Konkursā piedalījās 5, a klase (skol. Lidija Krokša). Viņi sadarbībā ar vecākiem no papīra glāzītēm, gaisa baloniem, kokteiļsalmiņiem un papīra izgatavoja dekoru telpu noformējumam.

Konkursa darbu iesūtīja skolotājas Vijas Plenkovas audzēkne Viktorija Bule (9.c).  Viņa izgatavoja pakaramo no dakšiņām.

Konkursa darbus izgatavoja arī 7. klašu meiteņu grupa un Liāna Maškanceva (skol. Vija Plenkova).

Paldies visiem par darbu!  Rezultātus un darbu foto var apskatīties SIA “Zaļais punkts” mājaslapā – ŠEIT.

Rakstu sagatavoja Vanda Žulina, Ludzas pilsētas ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja

coloring.cool