LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Piektdiena, 2021. gada 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis
Ludza
Showers
12°C
 
A A A

13. septembrī – Ludzas novada „BĪZĪ SVĀTKI”!

1303_Ludzas afishaRudens ir laiks, kad skaita cāļus, novāc ražu, novērtē padarīto un svin svētkus. Šoruden par godu Ludzas novada piecgadei un iedzīvotājiem par prieku svinēsim “Bīzūs svātkus”. Festivāls notiks Ludzā, un tajā piedalīsies visu mūsu novada pagastu ļaudis.

Plkst.10.00 Ludzas Tautas namā notiks rudens kompozīciju izstādes „Dyžan gļeits” atklāšana. Izstādes veidošanā aicinātas piedalīties novada iestādes, biedrības, iedzīvotāji un iedzīvotāju grupas. Kompozīcijas tiks izvietotas Ludzas TN mazajā zālē 12.septembrī no pl.17.00- 19.00 un 13. septembrī no 8.00-9.00 (iesniedzot būs jānorāda: kompozīcijas nosaukums, autors, iestāde vai vieta, kur veidota kompozīcija.

Izstāde būs skatāma: 13. septembrī plkst. 10:00 – 15:30 un 14. septembrī plkst. 11:00 – 15:00. Kompozīcijas vērtēs svētku organizatoru izveidota žūrija un izstādes apmeklētāji. Apmeklētāji nobalsot par kompozīcijām varēs 13. septembrī plkst. 10:00 – 15:00. Dalībniekiem tiks piešķirtas balvas un skatītāju simpātiju balva.

Izstādes nolikums ir pieejams ŠEIT.

Plkst.10.00-14.00 Ludzas pilsētas parkā būs Rudens stādu tirdziņš, bet no plkst. 12.00 bērniem par prieku darbosies piepūšamās atrakcijas.

Ludzas centrālajā laukumā (pie pašvaldības ēkas) no plkst. 12.00 līdz 14.00 skanēs Ludzas novada pagastu prezentācijas un notiks radošās darbnīcas „Rudiņs bīzeņs”. Katrs pagasts prezentēs sevi un piedāvās radošās darbnīcas, izmantojot dabas veltes. Katrs pasākuma apmeklētājs varēs balsot par to telti (pagastu), kurā viņam visvairāk iepatikās. Balsošanas zīme būs jebkāda naudas vienība, sākot no 1 eurocenta. To vajadzēs iemest speciālajā balsošanas traukā pie attiecīgās telts. Uzvarēs tas pagasts, kurš savāks visvairāk punktu jeb saziedoto naudaszīmju. Saziedotie līdzekļi tiks nodoti veco ļaužu aprūpes mājai „Raipole”.

Plkst. 15.30 no Ludzas pilsētas ģimnāzijas dosies svētku gājiens „Īt, ka bīzs!”. Maršrutā pa Blaumaņa ielu – Skolas ielu – Raiņa ielu – Stacijas ielu līdz pilsētas parka estrādei par prieku sev un citiem ies Ludzas novada iestādes un pagastu pārvaldes. Piedalīties atraktīvajā svētku gājienā tiek aicinātas visas Ludzas novada iestādes. Gājiena dalībnieku izdomu vērtēs svētku organizatoru izveidota žūrija. Uzvarētājiem tiks piešķirtas „bīzos bolvys”.

Pieteikties dalībai gājienā varat līdz 9.septembrim plkst.12.00 pa e-pastu [email protected]. Gājiena nolikums ir pieejams ŠEIT.

No plkst. 16.00 līdz 18.00 pilsētu pieskandinās novada tautas mākslas kolektīvu „Bīzais svātku koncerts”. Pasākums notiks Ludzas parka estrādē, un tā norises laikā tiks godināti izstādes „Dyžan gļeits”, pagastu prezentāciju un svētku gājiena uzvarētāji.

Plkst. 19.00 kinoteātrī „Latgale” būs unikāla iespēja redzēt sevi un citus no malas. Jauniešu filmu nakts „Ludza TV” pasākumā tiks prezentēti video sižeti un īsfilmas, ko veidojuši Ludzas novada jaunieši, projekta “Ludza TV” mobilās komandas izveide” ietvaros. Skatītāju uzmanībai būs piedāvāti video par sekojošām tēmām: “Baikeri Ludzas pilsētā”, “Cīši gords”, “Projekta “Ludza TV” mobilās komandas izveide” meistardarbnīcām, “Uguns šovu” u.c.

Svētku izskaņā – „Uzbiziņei!” Ludzas Tautas namā. No plkst. 20.00 atpūtīsimies kopā ar grupu „Ginc un Es”.

coloring.cool