LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
11°C
 
A A A

Meža dienas 2018 Ludzā (+VIDEO)

14. septembrī Ludzā Gaismas dārzā notika reģionāls pasākums Meža dienas 2018. Latvijā Meža dienu tradīcijas aizsākums ir meklējams jau 1928. gadā, šis pasākums iezīmēja tradīcijas 90 gadadienu. Ludzas novada Nirzas etnogrāfiskais ansamblis „Raipole” un Ņukšu folkloras kopa „Rīkšova” ieskandināja talku, iedzīvotāju atsaucība bija liela, arī laiks lutināja. Kopīgiem spēkiem Gaismas dārzā tika iestādīti 75 koku un krūmu stādi un 155 peoniju stādi.

Sekojot Eiropas Latviešu apvienības aicinājumam, dažādās Latvijas vietās paredzēts stādīt „Laimes Kokus”, tādējādi atstājot vēstījumu nākamajām paaudzēm un iedibinot jaunu tradīciju Latvijā – katram savu Laimes Koku. Arī Gaismas dārzā Ludzas novada vadība iestādīja 8 laimes kokus, par tādiem tika izvēlēti ozoli, kas ir izturības un ilga mūža simbols.

Gaismas dārzā tika realizēta interesanta ideja “Sajūtu takas izveide”, daži to jau paspēja iemēģināt, atsauksmes bija pozitīvas.

Ludzas novada pašvaldība saka PALDIES visiem, kuri iesaistījās, atbalstīja, piedalījās, ziedoja peoniju stādus un materiālus šim jaukajam pasākumam!

Gaidīsim jaunas interesantas idejas, lai varētu pilnveidot un attīstīt jaunizveidoto objektu un kopīgiem spēkiem padarīt Gaismas dārzu vēl krāšņāku un ziedošāku. Talkas laikā iestādītie koki un puķes nākamā gada pavasarī sāks priecēt Ludzas Gaismas dārza apmeklētājus. Nākamajā gadā arī jāpabeidz peoniju aplis.

Pasākuma fotogrāfijas varēs apskatīties fotogalerijā “Meža dienas 2018 Ludzā” mūsu tīmekļa vietnē.

Pasākuma VIDEO

coloring.cool