LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Sunny
19°C
 
A A A

12. klases atgriezušās skolā un gatavojas eksāmeniem

Pēc Lieldienu svētkiem visā valsts teritorijā ir atļautas klātienes mācības 12. klašu skolēniem, lai apgūtu mācību priekšmetus, kuros paredzēti centralizētie eksāmeni.

Jau otro nedēļu arī Ludzas pilsētas ģimnāzijā 12. klašu skolēni un skolotāji, stingri ievērojot drošības pasākumus un veicot testēšanu, divas reizes nedēļā dodas uz skolu. Katra klase atrodas savā telpā, starpbrīžos skolēniem neizdodas satikt draugu no paralēlklases, jo tas nav atļauts. Saimnieciskie darbinieki seko līdzi, lai visas epidemioloģiskās prasības tiktu ievērotas.

Skolēni mācības skolā atbalsta un priecājas par šo iespēju, piemetinot, ka vienīgi agrāka celšanās un izmaiņas ierastajā dienas ritmā ir “ne tas labākais”.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni dalās savos iespaidos:

Sajūta ir savāda. No vienas puses prieks atgriezties skolā, beidzot pamainīt vidi, novērsties no ekrāniem, kas ļoti slikti ietekmē redzi, kā arī prieks par to, ka ir vieglāk izprast kādu tēmu, sagatavoties eksāmeniem. Ir arī trūkumi! Piemēram, nosēdēt 3-6 stundas bez pusdienām ir diezgan pagrūti. Kā arī agrāka celšanās, bet tā nav lielākā problēma, jo saprotam, ka tuvojas eksāmeni, un šī vērtība (eksāmeni) ir svarīgāka.

Jūtos kaut kā dīvaini. Viss ir tik neierasti, bet patīk tas, ka beidzot mēs esam skolā un varam mācīties vismaz eksāmenu priekšmetus. Grūti iztikt bez lielās pusdienu pauzes, gribētos, lai skolas mācības sāktos vismaz 9:00, grūti atrasties maskās.

Man patīk, bet agri jāceļas.” 

Beidzot sākam nopietni gatavoties CE, jo mājās motivācijas man nav. Būtu labi, ja ietu uz skolu biežāk nekā divas reizes nedēļā.

Ļoti jauka atmosfēra, vieglāk uztvert stāstīto. Prieks par atgriešanos skolā, satikšanos ar klasesbiedriem un skolotāju sniegto atbalstu.

Obligātie centralizētie eksāmeni 2020./ 2021.m.g.:

  • angļu valodā – 11., 12.maijā
  • krievu valodā – 13., 14.maijā
  • latviešu valodā – 18.maijā
  • matemātikā – 21. maijā

Izvēles eksāmeni:

  • ķīmijā – 26.maijā
  • fizikā – 28.maijā
  • bioloģijā – 1.jūnijā
  • informātikā – 3., 4. jūnijā

Eksāmenā pārbaudāmās zināšanas un prasmes, kā arī iekļautos tematus var skatīt VISC tīmekļa vietnē publicētajās valsts pārbaudes darbu programmās, ar norises darbību laikiem iepazīties šeit.

Eksāmeni par vidējo izglītību plānoti pēc pagājušā gada parauga: iepriekšējo gadu uzdevumu paraugi.

VISC Youtube kanālā skatāms ekspertu videolekciju cikls par pagājušo mācību gadu centralizēto eksāmenu rezultātiem un ieteikumiem, kā skolēniem pilnveidot savas zināšanas prasmes un kā pilnvērtīgāk sagatavoties noslēguma pārbaudījumiem: 2019. un 2020.gada CE rezultātu analīze.

LPĢ kolektīvs novēl rosīgu eksāmeniem gatavošanās laiku 12. klašu skolēniem un skolotājiem!

Informāciju sagatavoja Vija Zavadska

Informācijas avots: www.ludzasgimnazija.lv

coloring.cool