LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

Aicinām 1. jūlijā pacelt Latvijas valsts karogu par godu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atklāšanas dienai

Latvijas Nacionālais kultūras centrs informē, ka 2018. gada 30. jūnijā Rīgā pulcēsies Dziesmu un deju svētku tradīcijas kopēji no visas Latvijas un ārvalstīm, lai laikā līdz 2018. gada 8. jūlijam (sadziedāšanās pasākums noslēgsies 9. jūlijā) kopā svinētu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus.

2018. gada 1. jūlijā, saskaņā ar svētku programmu (https://dziesmusvetki.lv/notikumu-kalendars/svetku-nedela/), Rīgā notiks nozīmīgi Svētku atklāšanas pasākumi, t.sk. arī vērienīgs Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens. Jau tradicionāli tajā piedalīsies gan Svētku dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem un ārvalstīm, gan pašvaldību pārstāvji, gan arī aicinātie viesi. Gājienā arī piedalīsies Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis un priekšsēdētāja vietniece sociālajos, izglītības un kultūras jautājumos Jevgenija Kušča, Ludzas novada pašvaldības kultūras metodiķe Karīna Demko-Senkāne, Ludzas Tautas nama direktore Valentīna Razumovska un, protams, Ludzas novada 10 amatiermākslas kolektīvi, kuri bija izturējuši pārbaudes skati. Ludzas novada pašvaldība pateicas visiem saviem amatiermākslas kolektīviem un to vadītājiem par darbu un lepojas, ka šoreiz Dziesmu un deju svētkos piedalīsies uz pusi vairāk kolektīvu salīdzinot ar 2013. gadu.

Ceturtdien 28. jūnijā kolektīvu vadītāji dodas uz Rīgu, lai iegūtu praktisku informāciju par svētku norisi. 1. jūlijā mūsu kolektīvi brauc uz Rīgu uz svinīgo gājienu, un dejotāji paliks galvaspilsētā uz visu nedēļu, lai piedalītos intensīvos mēģinājumos, kuri notiks gandrīz jebkādos laika apstākļos. Septiņas dienās Rīgā notiks vairāk nekā 65 pasākumi – koru, deju, pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu u.c. koncertprogrammas, latviešu tautas tērpu skate, tautas lietišķās mākslas izstāde un amatierteātru izrādes.

Deju kolektīvs “Atvasara” 2008. gada Svētku gājienā

Lai simboliski atzīmētu šo Svētku atvēršanas dienu kā Svētku tradīcijai nozīmīgu un sabiedrību vienojošu dienu, Svētku Rīcības komiteja 2018. gada 25. jūnija sēdē ierosināja vērsties pie visām Latvijas pašvaldībām, aicinot 2018. gada 1. jūlijā pie domes ēkas, tās struktūrvienību, tai pakļauto izpildinstitūciju, iestāžu, uzņēmumu, uzņēmējsabiedrību ēkām, kā arī pie pašvaldībai piederošām dzīvojamām ēkām, pacelt Latvijas valsts karogu, rekomendējot to darīt arī pašvaldības teritorijā esošajām juridiskajām un fiziskajām personām. Ludzas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus atbalstīt šo ierosinājumu un 1. jūlijā pacelt karogu pie savām mājām.

Atgādinām arī, ka saskaņā ar Likumu par “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” diena pēc Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ir oficiālā brīvdiena visā valstī. Šogad šī diena ir pirmdiena, 9. jūlijs.

Raksts sagatavots, izmantojot Latvijas Nacionālā kultūras centra un www.dziesmusvetki.lv informāciju, kā arī Ludzas novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta sniegto informāciju.

Foto: 2008. gada XXIV Vispārējie latviešu Dziesmu un XIV deju svētki

coloring.cool