LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Ludza
Intermittent clouds
3°C
 
A A A

05. 01. 2010. Ludzas krievu biedrības “Nasliedije” projekts “Sābri – Latgales latviešu un mazākumtautību kultūras dialogs”

05. 01. 2010. 2009. gada 23. oktobrī Ludzas krievu biedrība “Nasliedije” organizēja projekta “Sābri – Latgales latviešu un mazākumtautību kultūras dialogs” atklāšanas pasākumu.

Projekta atklāšanā tika aicināti piedalīties Ludzas, Zilupes, Ciblas, Viļānu, Krāslavas novada, Rēzeknes pilsētas, Daugavpils pilsētas mazākumtautību organizāciju un pašvaldību pārstāvji, kā arī visi interesenti.

Pasākuma dalībnieki tika informēti par projekta mērķi, uzdevumiem, tā ietvaros plānotajām aktivitātēm, par projekta finansētājiem un īstenotājiem. Klātesošie tika iepazīstināti ar projekta partneriem: Ludzas pilsētas galveno bibliotēku un Rakstnieku un publicistu starptautisko asociāciju Tika saskaņots kopīgi organizēto aktivitāšu norises grafiks ārpus Ludzas pilsētas un apzinātas potenciālās aktivitāšu dalīborganizācijas. Ludzas viesiem tika organizēta ekskursija ar vēsturisku vēstījumu par Ludzas pilsētu un tās nacionālo sastāvu.

Projektu “Sābri – Latgales latviešu un mazākumtautību kultūras dialogs” finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu instrumenta ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību, līdzfinansē Ludzas novada pašvaldība.

Top Latgales krievu dzejas antoloģija

Ludzas krievu biedrības “Nasliedije” projekta “Sābri – Latgales latviešu un mazākumtautību kultūras dialogs” ietvaros tiek veidota mūsdienu Latgales krievu dzejas antoloģija.

Antoloģijā tiks pārstāvēti 40 – 60 autori, no kuriem apmēram 10 nodarbojas ar literāru darbu tulkošanu no latviešu un latgaliešu valodas uz krievu valodu. Par katru dzejnieku tiks ievietota īsa informācija un fotogrāfija, pēc tam sekos tekstu izlase. Dzejnieku atlases kritēriji ir publikāciju biežums periodiskās literatūras izdevumos, publicēto grāmatu skaits, autora izglītība un dalība radošajās apvienībās.

Antoloģijas sastādītājs ir dzejnieks, Rakstnieku un publicistu starptautiskās asociācijas biedrs Aleksandrs Jakimovs. Antoloģija paredzēta gan latviešu, gan krievvalodīgai mērķauditorijai, vidusskolu skolēniem un augstskolu filoloģijas fakultāšu studentiem, citiem interesentiem.

Paredzēts, ka grāmatas kopējais apjoms būs apmēram 600 lappuses, metiens – 1000 eksemplāri.

Vecais jaunais gads romanču skaņās

2010. gada 15. janvārī plkst. 18:00 Ludzas krievu biedrība “Nasliedije” aicina romantiskās mūzikas cienītājus uz Ludzas Tautas namu, kur notiks krievu seno un mūsdienu romanču vakars.

Vakara gaitā skanēs liriskas rindas un romances Ludzas galvenās bibliotēkas interešu kluba Grāmatu draugu biedrības “Varavīksne” dalībnieku, Ludzas krievu biedrības “Nasliedije” dalībnieku, Zilupes mūzikas skolas, Ludzas Bērnu un jauniešu centra pedagogu un citu mākslinieku izpildījumā.

Romanču vakars tiek organizēts projekta “Sābri – Latgales latviešu un mazākumtautību kultūras dialogs” ietvaros.

Multinacionālās draudzības vakars

2010. gada 22. janvārī Ludzas Tautas namā tiks rīkota multinacionāla koncertprogramma, kuras mērķis ir mudināt Latgales reģionā dzīvojošus cilvēkus uz savstarpēju iecietību un toleranci, veicinot citu kultūru izpratni.

Pasākumu rīko Ludzas krievu biedrība “Nasliedije” sadarbībā ar Ludzas novada pašvaldību un Ludzas Tautas namu. Koncertprogrammā aicinātas uzstāties Latgales reģiona mazākumtautību organizācijas, mācību un interešu izglītības iestādes.

Draudzības koncerti Latgalē

Projekta “Sābri – Latgales latviešu un mazākumtautību kultūras dialogs” ietvaros tiek gatavota koncertprogramma, kuras mērķis ir iepazīstināt skatītājus ar dažādu Latgalē dzīvojošu tautību kultūru un tradīcijām.

Paredzēts, ka koncertu noskatīsies Zilupes novada, Ciblas novada, Viļānu novada, Rēzeknes pilsētas, Daugavpils pilsētas un Krāslavas novada iedzīvotāji. Katrā pašvaldībā noritošā multinacionālā koncerta programma būs atšķirīga. Ludzānieši ar saviem numuriem dosies uz citām pašvaldībām, un katra pašvaldība un tās teritorijā esošās mazākumtautību organizācijas un pašdarbnieki piedalīsies programmā ar saviem koncerta numuriem.

Šobrīd tiek sagatavota izstāde par Ludzas krievu biedrības “Nasliedije” darbību. Ekspozīcija tiks izstādīta multinacionālās koncertprogrammas norises vietās. Izstādes mērķis ir informēt sabiedrību par Ludzas krievu biedrības “Nasliedije” darbību, popularizēt un veicināt mazākumtautību biedrību darbību, mudināt pilsonisko līdzdalību Latgales reģionā.

Pasākumu norise tiek plānota no 2010. gada februāra līdz aprīlim.

Sienas kalendārs Latgalei

Ludzas krievu biedrības “Nasliedije” projekta “Sābri – Latgales latviešu un mazākumtautību kultūras dialogs” ietvaros iespiešanai tiek gatavots sienas kalendārs 2010. gadam ar informatīvo materiālu par Latgales reģiona nacionālo un mazākumtautību biedrību darbību.

Sienas kalendāra saturisko informāciju apkopo, kā arī dizainu izstrādā un sagatavo projekta darba grupa. Kalendāra maketa izstrādi, drukāšanu un pavairošanu veiks SIA “Latgale druka”.

Paredzēts, ka tiks izdoti krāsaini 500 sienas kalendāra eksemplāri.

coloring.cool