LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs
Artis, Artūrs
Ludza
Sunny
21°C
 
A A A

Vidusskolēni iepazīstas ar robežsardzi un profesijas specifiku

9. oktobrī Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11. un 12. klašu audzēkņi iepazinās ar robežsardzi un tās darbību. Jaunieši viesojās Pasienes robežapsardzības nodaļā un Zilupes dzelzceļa robežšķērsošanas vietās.

Ekskursijas laikā kinologi rādīja paraugdemonstrējumus ar suņiem, vidusskolēni apskatīja žogu gar robežu, skatu torni. Zilupes dzelzceļā novēroja vietējā pasažieru vilciena un kravas vilciena pārbaudi.

Aktivitāte noritēja Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu darba specifikas interešu izglītības pulciņa ietvaros. Apmeklējot šo interešu pulciņu jauniešiem tiek dota iespēja iepazīt Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu, kā piemēram, Valsts Policijas, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts Robežsardzes ikdienu un darba specifiku. 

Pulciņš Ludzas ģimnāzijā darbojas pavisam neilgi, no 1. septembra. Tā vadītāja Inese Savicka atklāj, ka vidusskolēni ir ieinteresēti izskatīt kādu no šīm profesijām, kā savu nākotnes nodarbi. Tāpat jauniešus interesē kinologa profesija un dienests Speciālo operāciju dienestā “Sigma”. Šādas ekskursijas tiks organizētas arī turpmāk, ja situācija ar Covid 19 ierobežojumiem atļaus, tiek plānota ekskursija uz Aviācijas pārvaldi, ugunsdzēsēju depo un Valsts policiju.

Ekskursijas Zilupē un Pasienē vadīja zinoši savas jomas speciālisti, Pasienes RSN, Robežapsardzības nodaļas priekšnieka vietnieks Artūrs Lazarevs un Vecākā inspektore Zaļina Gasanhanova, savukārt, Zilupes robežkontroles punktā, ar ikdienas darbiem iepazīstināja Vecākā inspektore Laima Vlasova. 

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool