LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
26°C
 
A A A

Mēs visi kopā varam darīt Latviju stipru un mūžīgu – Gaismas gājiens Ludzā

Uguns ir spēcīgs simbols cilvēku dzīvē, tā var nozīmēt mūžību, siltumu, upurēšanu. Latvijā 11. novembrī lāpu uguns gaismā piemin visus Latvijas brīvības cīnītājus. Šodien Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs savā uzrunā teica: “Tautai jāzina par nozīmīgiem notikumiem mūsu valsts vēsturē, jo tad tā spēs novērtēt to, kas mums ir šodien”, tāpēc tradīcija 11. novembrī rīkot lāpu gājienu ir ļoti svarīga Ludzas dzīvē.

Jau tradicionāli 11. novembra vakarā Ludzā notika Gaismas gājiens, kurā piedalījās zemessargi un jaunsargi, robežsargi, Ludzas skolu audzēkņi un pedagogi, Ludzas novada vadība un daudzi Ludzas iedzīvotāji. Gājiens sākās no Ludzas pilsētas ģimnāzijas un pa Skolas, Kr. Barona, Raiņa un Stacijas ielām svinīgi virzījās uz laukumu pie Ludzas novada pašvaldības ēkas. Pēc gājiena Ludzas Tautas namā notika svinīgs koncerts “Viss, kas Latviju padara par Latviju”, kuru organizēja Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.

Lai nekad vairs Latvijas dēliem nebūtu jākrīt kaujās savā Dzimtajā zemē, lai pagājušā gadsimta drūmākās vēstures lappuses nekad vairs neatkārtotos!

Fotogrāfiju autores Nika Fomina un Irina Timofejeva

 

 

 

coloring.cool